"Smart village – Inteligentna wieś" to innowacyjna, unijna koncepcja rozwoju obszarów wiejskich. Dnia 4 września br. w Starostwie Powiatowym w Płońsku odbyło się seminarium Lokalnej Grupy Działania- Przyjazne Mazowsze prezentujące bliżej tę tematykę.
Festyn w Krysku, którego tematem przewodnim jest rodzina zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez Gminę Naruszewo. W tym roku odbył się w sobotę, 24 sierpnia. Pogoda dopisała i z pewnością była sprzymierzeńcem fantastycznej, rodzinnej atmosfery, pełnej radości, śmiechu i dobrego nastroju.
Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób społeczności wiejskie w całej Europie opracowują innowacyjne rozwiązania lokalne i pomysłowe podejścia do rewitalizacji usług wiejskich w takich dziedzinach jak energia, transport, opieka społeczna, kultura, oświata i wiele innych?
W niedzielę, 18 sierpnia 2019 r. przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania - Przyjazne Mazowsze uczestniczyli w gminno - parafialnych dożynkach organizowanych przez Gminę Dzierzążnia i Parafię pw. Św. Pankracego w Guminie (gm. Dzierzążnia).
W dniach 14 – 15 sierpnia 2019 r. na terenie parku miejskiego w Raciążu odbył się już po raz szósty Jarmark Raciąski, który skupił blisko 80 wystawców prezentujących różnego rodzaju wyroby, pamiątki, rzeźby, rośliny ozdobne, rękodzieło a także produkty kulinarne (wędliny tradycyjne, pieczywo, sery, miody).
Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze zachęca wszystkich producentów, twórców sztuki ludowej, rzemieślników, osoby indywidualne, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, zespoły ludowe oraz inne zainteresowane podmiotydo udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Produktu Lokalnego „Skarby Regionów” w Lubochni organizowanym w dn. 28 -29 września 2019 r.
W dniach 26 i 27 lipca LGD-Przyjazne Mazowsze uczestniczyła w uroczystych obchodach X rocznicy powstania Regionu w Płońsku I.P.A . Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.
Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA z Rzuchowej (gm. Pleśna, woj. małopolskie) wraz z partnerami operacji zaprasza do udziału w budowie oddolnej Strategii Rozwoju Rolnictwa Ekologicznego. Ten ważny i ambitny projekt jest skierowany do producentów żywności ekologicznej z terenu czterech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Inicjatorzy przedsięwzięcia są również otwarci na pomysły osób mieszkających w innych województwach.
Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiejw partnerstwie z Lubelskim Stowarzyszeniem Miłośników Cydru, Lokalną Grupą Działania Owocowy Szlak oraz Lokalną Grupą Działania Zielony Pierścień zaprasza do udziału w wyjeździe studyjnym do Holandii w ramach operacji pn. „Innowacje szansą na rozwój obszarów wiejskich” w dniach 18-22 sierpnia 2019 roku.
Celem wyjazdu studyjnego jest podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie innowacyjnych rozwiązań stymulujących rozwój obszarów wiejskich na terenie UE.
Ostatni weekend czerwca br. był bardzo obfity w wydarzenia kulturalne odbywające się w powiecie płońskim. Jednym z nich był IX Festiwal Truskawki Załuski 2019, który corocznie organizowany jest przez Urząd Gminy Załuski na boisku szkolnym w Karolinowie. W sobotę 29 czerwca br Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze zorganizowała stoisko informacyjno-promocyjne pod wspólnym namiotem z Urzędem Gminy Załuski.
W upalny, wakacyjny weekend, 29-30 czerwca 2019 r. w ogrodach klasztornych Bazyliki NMP w Czerwińsku nad Wisłą odbyła się druga edycja pikniku historycznego pt. MOST Jagiełły – Czerwińskie spotkania z historią i kulturą średniowiecza. Został on zorganizowany przez STOWARZYSZENIE NASZ CZERWIŃSK NAD WISŁĄ we współpracy z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Fundacją Rok Rzeki Wisły i Fundacją Dom Wisły, miejscową parafią oraz Urzędem Gminy Czerwińsk nad Wisłą, na pamiątkę przeprawy wojsk króla Władysława Jagiełły przez rzekę 29 czerwca 1410 roku.
Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze i Starostwo Powiatowe w Płońsku zapraszają przedstawicieli instytucji i organizacji świadczących usługi na obszarach wiejskich do udziału w Seminarium pt. Inteligentne wioski – nowe standardy w kulturze współpracy na wsi na rzecz zaspakajania lokalnych potrzeb i wyzwań.
Chcielibyśmy zaprezentować różnorodne innowacje społeczne i cyfrowe, które pojawiają się w całej Europie, aby ożywić usługi na obszarach wiejskich i promować wymianę doświadczeń między nimi.
We wtorek, 18 czerwca br. w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym MODR O/Poświętne odbyło się Walne Zebranie Członków LGD-Przyjazne Mazowsze. Celem spotkania było przedstawienie sprawozdań: merytorycznego, finansowego i Komisji Rewizyjnej z działalności stowarzyszenia za rok 2018. Wszystkie sprawozdania zostały przyjęte uchwałami przez Członków LGD. Zarząd LGD-Przyjazne Mazowsze uzyskał absolutorium za rok 2018.
W dniu 12 czerwca br. Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze gościła przedstawicieli z Niemiec, którzy są partnerami ponadnarodowego projektu współpracy „Wymiana doświadczeń, integracja, edukacja, środowisko naturalne” (o akronimie WIEŚ) oraz Stowarzyszenie Społecznej Samopomocy - LGD, które jest liderem projektu. Wśród zaproszonych gości z Niemiec byli Mathias Willenbockel i Jurgen Bodgahn (przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Rolnictwa i Energii Saksonii – Anhalt), Sabina Wieter (pracownik Natur Park Dromling) i Bogumiła Jacksch (Burmistrz Oebisfelde).
W dniu 18 czerwca 2019 r. odbyło się posiedzenie Rady Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze, na którym dokonano oceny wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020,
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach
Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach
Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność
Wszelkie prawa zastrzeżone. Lokalna Grupa Działania - Przyjazne Mazowsze
Projekt i realizacja: Konrad Stępień
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...