Każdy wnioskodawca, który złożył wniosek o przyznanie pomocy w ramach naborów prowadzonych przez Lokalną Grupę Działania – Przyjazne Mazowsze, zmierzył się trudnościami jakie trzeba „przejść” aby aplikować o środki unijne. Przede wszystkim trzeba zapoznać się z procedurami oceny i wyboru projektów oraz instrukcją wypełniania wniosków.
W dniu 2 grudnia 2017 r. LGD - Przyjazne Mazowsze zorganizowała warsztaty z ozdób choinkowych, które odbyły się w Miejskim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu
W dniu 22 listopada 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Płońsku odbyło się szkolenie pt.” Zasady konkurencyjności w ramach PROW 2014 - 2020.”.
Szkolenie poprowadziły: Pani Danuta Kucińska i Pani Agnieszka Matoblewska, pracownicy biura LGD – Przyjazne Mazowsze. Spotkanie było skierowane do mieszkańców obszarów wiejskich powiatu płońskiego, przedstawicieli różnych instytucji (jst, parafie, stowarzyszenia) oraz przedsiębiorców, którzy aplikowali dokumenty w ramach naborów prowadzonych przez LGD-PM.
Propozycje nowego europejskiego funduszu na rzecz rozwoju lokalnego prowadzonego przez społeczność rozpoczęły trzecie europejskie parlamentarne posiedzenie w miejscowości Venhorst, w Holandii. Spotkanie odbywało się w dniach od 18 do 21 października 2017 r. pod auspicjami Sekretarza Generalnego Rady Europy, z udziałem przedstawicieli instytucji Unii Europejskiej, niektórych rządów krajowych i organizacji społeczeństwa obywatelskiego z wielu krajów. 250 osób reprezentujących społeczności wiejskie w 40 krajach europejskich, ogłosiło w "Deklaracji z Venhorst", nową erę rozwoju lokalnego, opartego na lokalnych działaniach społeczności wiejskich. Inspiracją jest szybko rosnąca liczba lokalnych inicjatyw zarówno w miastach i na wsi i potrzeba wzmocnienia witalności obszarów wiejskich w całej Europie.
Zakończył się konkurs wiedzy dla uczniów szkół ponagimnazjalnych pt. „Aktywizacja zawodowa i integracja społeczna młodzieży w ramach krajowych i unijnych środków publicznych”. Ostatnim etapem był przeprowadzony w dniu 30.10.2017 r. testy wiedzy, do którego przystąpiło 53 uczestników reprezentujących 11 szkół z obszarów wiejskich powiatów żuromińskiego, mławskiego, ciechanowskiego i płońskiego.
Stowarzyszenie Społecznej Samopomocy - Lokalna Grupa Działania w Ciechanowie,
Lokalna Grupa Działania - Przyjazne Mazowsze oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie są organizatorami konkursu pt. „Aktywizacja zawodowa i integracja społeczna młodzieży w ramach krajowych i unijnych środków publicznych”.
W dniu 5 października 2017 r. odbyło się posiedzenie Rady Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze, na którym dokonano oceny wniosków złożonych w zakresie: Rozwój przedsiębiorczości poprzez podejmowanie działalności gospodarczej, przedsięwzięcie Firma z pomysłem. Nabór wniosków odbywał się w dniach 28.08. – 11.09.2017 r.
Limit dostępnych środków – 350 000,00 zł
Polecamy i zachęcamy do lektury publikacji „Dbajmy o powietrze – Las a powietrze”. Książka została opracowana i wydana w ramach projektu „Dbajmy o powietrze”, realizowanego przez LGD – Przyjazne Mazowsze, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Rada stowarzyszenia zakończyła ocenę formalną wniosków o przyznanie pomocy złożonych w biurze LGD w terminie 28.08. – 11.09.2017 r. Poniżej przedstawiamy rejestr wniosków z informacją o wynikach oceny formalnej.
Wnioski, które pozytywnie przeszły etap oceny formalnej, zostały przekazane do oceny merytorycznej.
Posiedzenie Rady stowarzyszenia oraz zatwierdzenie listy wniosków wybranych do dofinansowania odbędzie się 5 października br. o godz. 16.30 w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym MODR O/Poświętne w Płońsku.
Zarząd i biuro LGD-Przyjazne Mazowsze
W niedzielę, 16 września 2017r., już po raz dwunasty, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego O/Poświętne zorganizował Jarmark Jesienny „od pola do stołu” w ramach KSOW PROW 2014-2020. Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze wzięła udział w imprezie nie tylko jako uczestnik (wystawca) ale także jako partner tego projektu. Pracownicy LGD-Przyjazne Mazowsze na swoim stoisku udzielali informacji nt. pomocy finansowej w ramach inicjatywy Leader a także odbywających się wydarzeniach w ramach realizowanego projektu pt. „Wspólna sprawa” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Lokalna Grupa Działania - Przyjazne Mazowsze informuje o możliwości składania wniosków w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich
W dniu 11.09.2017 r. zakończyliśmy nabór wniosków w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w zakresie:
Podejmowanie działalności gospodarczej - Firma z pomysłem. Wpłynęło 21 wniosków.
Szanowni Państwo!
Przypominamy, iż zgłoszenia dobrych praktyk operacji LSR o charakterze proekologicznym do ogólnopolskiego i nieodpłatnegoKonkursu z nagrodami "EkoLeader LGD"- organizowanego w ramach projektu dwuletniego Planu Operacyjnego na lata 2016-2017 Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich - przyjmowane są tylko końca września br!
Lokalna Grupa Działania-Przyjazne Mazowsze jako partner MODR w Warszawie Oddział Poświętne w Płońsku, w projekcie - XXV Olimpiada Wiedzy Rolniczej, serdecznie zaprasza młodych rolników z powiatu płońskiego, ciechanowskiego, legionowskiego, mławskiego, nowodworskiego, pułtuskiego, żuromińskiego do wzięcia udziału w olimpiadzie wiedzy rolniczej, która odbędzie się
Szanowni Państwo,
Przypominamy, że zgodnie z procedurą „szybkiej ścieżki” mogą Państwo zgłosić się do biura z wypełnionym wnioskiem i biznes planem i przedłożyć go do sprawdzenia, w ciągu pierwszych 7 dni od rozpoczęcia naborów tj. od 28 sierpnia do 3 września. Ponieważ liczą się dni kalendarzowe a 6 i 7 dzień wypada w sobotę i niedzielę, piątek jest ostatnim dniem, w którym mogą Państwo skorzystać z „szybkiej ścieżki”.
Jak pozyskać certyfikat na produkt lokalny oraz zdrowe żywienie to główne tematy warsztatów, które odbyły się w sobotę 26 sierpnia 2017 w OSP Koziebrody. Dwa spotkania zorganizowały panie z Klubu Seniora w Koziebrodach, w ramach projektu grantowego złożonego do LGD-Przyjazne Mazowsze w konkursie na inicjatywy lokalne „ABC wspólnego działania”. Konkurs został przeprowadzony w ramach projektu „Wspólna sprawa”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach
Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach
Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność
Wszelkie prawa zastrzeżone. Lokalna Grupa Działania - Przyjazne Mazowsze
Projekt i realizacja: Konrad Stępień